Seminář psychospirituální terapie - online

Začátek: od 2. 3. do 6. 4. 2022

Čas: středa od 18 do 20 hodin

Délka: 6 dvouhodinových lekcí

Forma: online, interaktivně, živě, přes skype

Maximální počet účastníků: 12

cena: 3150 kč

kurz můžete objednat na: stehlikova.monika@seznam.cz 

Cíl kurzu:

Už delší dobu jsem uvažovala o otevření kurzu o spiritualitě, ale teprve nyní dozrál ten správný čas. 

Spiritualitu vnímám jako součást psychologie, jako pokorné hledání toho, co člověka přesahuje, jako cestu za lidské ego, nikoli jako hledání různých psychických sil, stylů a osobní zajímavosti.

Skutečná spiritualita člověka proměňuje celkově, dělá ho vnímavějším, citlivějším, pokornějším. 

Spiritualita pochází ze slova Spirit, neboli Duch, tedy spirituální je jen Duch, tedy nehmatatelné, neviditelné, neprodejné. 

Ke spiritualitě, pravé, hluboké a upřímné jsem měla vztah vždy, v 16 letech jsem se začala věnovat buddhismu, pak jsem přečetla Tao-Te-Ting, nejvíce mě ovlivnilo setkání s manžely Tomášovými (mezi lety 1996 a 2001 jsem nezmeškala jedinou jejich přednášku) a také křesťanská spiritualita a mystika. Meditaci a józe se v soukromém životě věnuji více než 25 let. Několikrát v životě, zrovna když jsem to nejmíň čekala a taky nejmíň potřebovala, mi dokonce lidé řekli, že "já to mám dobré, já jsem spirituální" - čemuž jsem nerozuměla a nerozumím tomu plně dodnes. 

Podle mého přesvědčení člověk není duchovní nebo spirituální, to jsou jen koncepty. Ve vnějším projevu jsme všichni lidé a uvnitř máme všichni Ducha nebo čisté vědomí. Nikdo není duchovnější než někdo jiný jenom proto, že medituje, pije čaj, zajímá se o ezoteriku nebo nosí batikované oblečení. Spiritualita je o vnitřním nastavení.  

Z druhé strany mě ke spiritualitě přivedla psychoterapie ACT, která pracuje s čistým vědomím. Mnoho dalších vědeckých poznatků podporuje to, že vše má svůj základ v čistém vědomí (např. vědecký koncept extraneuronálního intuitivního vědomí aj.)

Zaměření kurzu je praktické, součástí jsou techniky a cvičení a i teorie slouží pro praxi. 

Pro koho je kurz určen:

Pro všechny od 16 do 99 let, kteří chtějí objevovat a najít svoji duchovní podstatu a žít v souladu s ní, se sebou sama a s druhými. 

Pro ty, kteří se rádi ztiší v meditaci a kontemplaci, kteří touží po tom být v souladu a ne v rozštěpenosti, rozbitosti a bolesti. Určitá pokročilost a upřímný zájem je předpokladem.

Jaká je náplň kurzu?

V jednotlivých lekcích se "odrazíme" od výchozího textu, citátu (z Nového zákona, Tao-Te-Ting aj.) a:

  1. Zpracujeme staré bolesti, opustíme staré nefunkční psychické vzorce
  2. Budeme se učit, jak pečovat o sebe a uzdravovat své tělo
  3. Najdeme svou jedinečnost a potenciál, své místo
  4. Vezmeme si zpět svoji sílu a zodpovědnost
  5. Zkusíme si zůstávat ve svém středu, v prostoru za myšlením
  6. Budeme se učit žít a tvořit v souladu s Boží vůlí
Jako ochutnávku si můžete poslechnout audiozáznam mé přednášky z Absolventského Velehradu 21 zde: https://audiomack.com/search?q=Stehl%C3%ADkov%C3%A1


cena 6 týdenního semináře 6 x 2 hodiny: 3150 Kč - max. počet účastníků je 12 = individuální přístup, kvalita raději než kvantita.

Pro přihlášení zašlete email na stehlikova.monika@seznam.cz a do předmětu napište prosím: "Seminář psychospirituální terapie od 2.3."

Číslo účtu pro platbu je 1475320010/3030 a VS 2032022.

storno podmínky: pokud účast zrušíte 14 dní před datem konání, bude Vám vrácena celá částka. Později máte vždy možnost celou částku použít na úhradu jiného kurzu nebo za sebe poslat náhradníka.